Древен лек за 100 БОЛЕСТИ: Ја подобрува циркулацијата, ја чисти крвта и го јакне имунитетот!

Овој природен лек од лук е едно од нештата кои секоја личност којашто се грижи за своето здравје треба да го користи.Овој лек е одличен за исфрлување на вишок сол од организмот, јакнење на имунитетот, јакнење на крвните садови и срцето.
Исто така, тој го отстранува вишокот масти во организмот и го забрзува метаболизмот.
Може да се користи за третирање на повеќе болести.
Најдоброто во врска со овој лек е што можете сами да го подготвите дома.
Подготовка:
-Во стаклена тегла ставете 12 чешниња лук и исечете го секое чешне на четири дела.
-Истурете пола литар црно вино преку лукот.
-Затворете ја теглата и оставете ја да стои на прозорец на сончева светлина во период од две недели.
-Протресете ја теглата секој ден по 2-3 пати.
-По две недели процедете ја содржината и ставете ја теглата на мрачно место.
Земајте по една лажичка од оваа течност во рок од месец дена. Направете пауза од шест месеци и повторете го процесот.Овој лек е одличен за исфрлување на вишок сол од организмот, јакнење на имунитетот, јакнење на крвните садови и срцето.
Исто така, тој го о

Пронајдете не на следниве мрежи: