Државјанин на Македонија прегази жена на пешачки премин во Краљево!

Македонски државјанин кој управувал камион со кумановски регистарски таблички, вчера прегазил жена во српскиот град Краљево.Сообраќајната несреќа се случила напладне, на пешачки премин, на една од најфреквентните улици во центарот на градот, во моментот кога жената се враќала од продавница.
-Возачот Ќазим Е. (49), државјанин на Република Македонија, со камион марка „мерцедес“ смртно ја повредил Љиљана Павковиќ (62), која од здобиените повреди почината на самото место. Возачот излегол од кабината и побегнал. Полицијата сѐ уште трага по него, стои во полициското соопштение. 
Очевидци изјавиле дека глетката била страшна и додале дека возачот излегол од кабината и се дал во бегство додека возилото сѐ уште било во погон.Сообраќајната несреќа се случила напладне, на пешачки премин, на една од најфреквентните улици во центарот на градот, во моментот кога жената се вр

Пронајдете не на следниве мрежи: