Држете парче ЛУК на вашата кожа и гледајте што се случува…Резултатите ќе ве изненадат

Loading...

Држете парче лук на вашата кожа и гледајте што се случува…Резултатите ќе ве изненадатКако да го користите лукот
Втријте го лукот на мал дел од вашата кожа за да видите дали кожата ви е чувствителна.
Рана или осип
Истолчете чешне лук и ставете го директно на раната или осипот и покријте со фластер или газа.
Отстранете го за време на туширање, исушете го подрачјетопред повторно да нанесете. Повторувајте ја постапката и за 2 недели сосема ќе зарасне.
Брадавици
За да го користите лукот за брадавици, помешајте го со маслиново масло или кокосово масло и менувајте ја облогата од лук неколку пати на ден, 3-4 недели.
Псоријаза или екцем
Кога е во прашање псоријаза или екцем, помешајте маслиново или кокосово масло со неколку чешниња свеж лук на 24-48 часа. Нанесете го маслото на кожата и покријте го подрачјето со фластер или газа. Како да го користите лукот
Втријте го лукот на мал дел од вашата кожа за да видите дали кожата ви е чувствителна.

loading...