Двајца загинати во автобуска несреќа кај Анталија

Две лица загинаа, а неколкумина други се повредени денеска кога автобус што превезувал со туристи, се преврти во реонот на јужниот турски град Анталија.Како што соопшти турската полиција, несреќата се случил во близина на градот Кумилџа.
Во полициското соопштение се посочува дека сите 27 патници во автобусот биле турски државјани.
Причините за несреќата засега не се познати.Како што соопшти турската полиција, несреќата се случил во близина на градот Кумилџа.
Во полициското соопштение се посочува дека сите 27 па

Пронајдете не на следниве мрежи: