Две лица се уапсени на скопскиот аеродром

Две лица се уапсени на скопскиот аеродром „Александар Велики“ во текот на вчерашниот ден.Утрото во 06.00 часот на грничниот премин на аеродромот ,,Александар Велики“ во Скопје, при пасошка контрола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување на патна исправа, приведен е  A. C. (20) од Р.Албанија. Со истиот е обавен разговор, по што со Потврда за предавање на лице, е предаден на инспектор за понатамошна постапка.
Во 12.20 часот, пак, исто така, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Џ.О. (41) од с.Сингелиќ, скопско, евидира со мерка „апси“. Лицето е приведено и во 14.45 часот, со Потврда за предавање на лице, е предадено на полициски службеници од ПО Петровец за понатамошна постапка.Утрото во 06.00 часот на грничниот премин на аеродромот ,,Александар Велики“ во Скопје, при пасошка контрола, поради постоење основи на сомне

Пронајдете не на следниве мрежи: