Две лица загинаа а шест се полесно повредени во торнадата во САД

Најмалку девет торнада ги зафатија американските сојузни држави Охајо, Пенсилванија и Индијана. За сега се потврдени две жртви, а шест лица се полесно повредени.Нуркачите во Пенсилванија пронајдоа две тела на мажи во поплавен подрум во Пенсилванија.
Шест лица се полесно повредени во ресторан во градот Селина, Охајо.Нуркачите во Пенсилванија пронајдоа две тела на мажи во поплавен подрум во Пенсилванија.
Шест лица се полесно повредени во ресторан во град

Пронајдете не на следниве мрежи: