ДВЕ МОМЧИЊА МРТВИ НА ЛИЦЕ МЕСТО: Се забиле во ограда, а со нив имало и две девојки…

Loading...

Тој и неговиот врсник починале на лице место, додека двете девојки кои биле со нив во автомобилот се полесно повредени.Две дваесет и четири годишни момчиња од Белград Н.Ѓ. и С.Б. загинаа во автомобил „Мерцедес“ во сообраќајна несреќа која околу 3 часот се случила на автопатот Суботица – Београд на подрачјето Врбас.
Возачот на мерцедесот, од досега непознати причини, свртел на десно, удрил во заштитната ограда и излетал од коловозот.
Тој и неговиот врсник починале на лице место, додека двете девојки кои биле со нив во автомобилот се полесно повредени.
Телата се пренесени во Заводот за судска медицина, а возилото е упатено на вонреден технички прегледДве дваесет и четири годишни момчиња од Белград Н.Ѓ. и С.Б. загинаа во автомобил „Мерцедес“ во сообраќајна несреќа која околу 3 часот с

loading...
Loading...