Две момчиња со автомобил влетаа во езеро. Ова се деталите!

Loading...

Во тешка сообраќајка кај Зрењанин загина 29-годишниот Г.П., додека неговиот врсник В.С. кој бил на совозачкото место се здобил со полесни повреди.Тој по прегледот во болницата во Зрењанин е пуштен на домашно лекување.
Автомобилот марка „БМВ“ со зрењанински таблички со голема брзина излетал од Гундулиќева улица, ја пробил заштитната ограда и влетал во езерото.
Нуркачи од Жандармеријата утрово го извлекоа телото на настраданото момче кое е испратено на обукција во Нови Сад.
Езерото во тој дел е длабоко четири метри.Тој по прегледот во болницата во Зрењанин е пуштен на домашно лекување.
Автомобилот марка „БМВ“ со зрењанински таблички со голе

loading...