Еден загинат при напад врз ноќен клуб во Бодрум

Едно лице загина, а три други се ранети минатата ноќ при напад врз ноќен клуб во турскиот град Бодрум.
Како што јави агенцијата Анадолија, нападот врз клубот го извршиле група вооружени мажи.
При нападот е убиен еден 22-годишен маж, чиј идентитет засега не е соопштен. Не се соопштени ниту идентитети, ниту пак здравствената состојба на тројцата повредени, кои се задржани на болничко лекување.
Мотивите за нападот засега не се познати, а полицијата трга по напаѓачите.
Бодрум е популарна туристичка дестинација на турскиот брег, каде во текот на летната сезона престојуваат голем број странци.Едно лице загина, а три други се ранети минатата ноќ при напад врз ноќен клуб во турскиот град Бодрум.
Како што јави агенцијата Анадолија,

Пронајдете не на следниве мрежи: