Една порака на Фејсбук и го променила животот!

Loading...

Кога  го имате она нешто потребно за мода, тогаш таа лесно го наоѓа патопт до вас. Модните агенти ја пронашле Ева Владимирук на фејсбук и и пратиле покана која не се одбива.„Кога имав 15 години, на Фејсбук добив порака: – Здраво, јас работам за модна агенција, може ли да ни испратите фотографии? . Така се започна“ рекла Ева.
Иако прво мислела дека се работи за шега, по проверка на агенцијата и состанокот во живо, се уверила дека поканата била вистинаска. За кратко време Ева добила понуди од модните куќи: Луи Витон, Сен Лорен и креаторот Александар Ванг.
На прашањето што е најубавото нешто во модата, Ева одговорила:
„Запознавањето со интересни луѓе, посебно дизајнери, набљудување на процесот на создавање на неверојатни работи од близу. Исто така, и тоа што модата се менува во секоја минута и тоа го обожавам.
Од друга страна, најмалку омилена работа и се кастинзите  бидејќи се губење време. За да биде секогаш подготвена за нив, Ева со себе носи вода за лицето и влажни марамици.

За нејзе големо задоволство било соработката со брендовите Кензо и Родарте, а најзабавно и било да работи со Александар Ванг. Неговите ревии се вистински спектакал.
Кога не работи, Ева ужива во омилените филмови и серии, нејзин фаворит е  серијата “The Knick”. Нејзиниот приватен стил се разликува од она што го носи на пистата.
„Мојот стил е едноставен, но модерен. Наголемиот  дел од облеката е во црна боја, всушност се што имам е црно, со примеси на готика и малку тинејџерски шик“, додава Ева.
Кога се работи за шминката, одбира руменило и маскара, а кога се работи за косата, сака мокри фризури. „Кога имав 15 години, на Фејсбук добив порака: – Здраво, јас работам за модна агенција, може ли да ни испратите фотографии? . Така се започна

loading...
Loading...