ЕДНА ШОЛЈА ОД ОВОЈ НАПИТОК ПРЕД СПИЕЊЕ ќе ви го „испржи“ салото од стомакот – ЧУДЕСНО!

Loading...

Овој неверојатен напиток ќе ви помогне да изгубите 4 кг и ќе го намали обемот на струкот до 10 см за само 7 дена.Само 1 шолја од овој пијалак пред спиење ги топи маснотиите на вашиот стомак. Резултатите се зачудувачки.
Потребни состојки:
– 1 лимон
– 1 краставица
– свеж ѓумбир
– 8 чаши филтрирана вода
Начин на подготовка:
Лимонот добро измијте го и исечете го на половинки. Исцедениот лимон ставете го во сад со вода. Потоа излупете ја краставицата и исечете ја на листови. Краставицата ставете ја во вода со лимонот и додадете свежо нане ментол. Потоа, додадете го ѓумбирот, се сомелете и добро промешајте па покријте со капак.
Добиената смеса оставете ја во фрижидер преку ноќ.
Пијалакот потребно е да се пие кога и да сте жедни и набрзо ќе ги забележите резултатите. Можеби звучи неверојатно, но треба да се проба и да се види. Можете да изгубите и до 4 килограми за една недела.
 Само 1 шолја од овој пијалак пред спиење ги топи маснотиите на вашиот стомак. Резултатите се зачудувачки.
Потребни состојки:

loading...
Loading...