Едната работа ја пиете дење, другата навечер! Резултат? Рамен стомак за 4 дена!

Loading...

Со овие трикови и вие можете да имате рамен стомак!За рамен стомак, доволно е редовно да ги правите овие две работи.
Редовно подготвувајте го овој напиток, а резултатите ќе ги видите за 4 дена
Помешајте осум чаши вода, лажичка рендан ѓумбир, свежа и исецкана краставица, исецкан лимон и 12 ливчиња нане. Оставете да преноќи и следниот ден пијте го во текот на денот во пет порции.
Со тоа, ова пијте го пред спиење:
Во блендер ставете еден лимон, краставица, рендан ѓумбир, лажица ок од алое вреа, грст магдонос и половина чаша вода. Изблендирајте го сето тоа и испијте го тоа пред спиење, така ќе го забрзате метаболизмот и ќе ги согорите мастите. Покрај тоа краставицата и лимонот ќе ги исфрлат отровите од телото, ѓумбирот ќе го олесни варењето, а магдоносот е совршен бидејќи е идеален извор на антиоксиданси.За рамен стомак, доволно е редовно да ги правите овие две работи.

loading...