Еднодневна диета: Ослабнете со помош на ОВИЕ ДВЕ СОСТОЈКИ!

Секое утро милиони луѓе го започнуваат со шолја топол чај. Некои со шеќер, некои без, некој зелен, некој црн… Тие знаат дека чајот е корисен, но не знаат се за квалитетите на зелениот чај. И сигурно многумина од вас немаат слушнато за чајната диета односно за диетата со зелен чај и млеко…Оваа диета е еднодневна, а се спроведува максимум двапати месечно.
Контрадиндикации: нетолеранција на млеко, низок притисок, бубрежни болести и болест на жолчката.
Потребни состојки:
1,5 литар немасно млеко
2 лажици зелен чај во прав
Во зготвеното млеко кога ќе достигне температура од 70 степени се додава зелениот чај, се промешува и се остава поклопено да отстои 20 минути. Потоа се процедува и се пие на секои два часа по една чаша.
Во меѓувреме треба да пиете вода и тоа најмалку 2 литра.
За еден ден, би требало да изгубите од 0,5 до 2 кг, кои во најголема мера се состојат од губиток на течности во организмот.Оваа диета е еднодневна, а се спроведува максимум двапати месечно.
Контрадиндикации: нетолеранција на млеко, низок притисок, бубрежни болес

Пронајдете не на следниве мрежи: