Едноставен и ефикасен рецепт за регулирање на КРВНИОТ ПРОТИСОК и ЈАКНЕЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ

Овој едноставен и неверојатно ефикасен рецепт на руската традиционална медицина ќе направи вашиот зголемен крвен притисок да го доведете во границите на нормалата и значително да го зголемите имунитетот.- земете 5 супени лажици борови иглички (кои ќе ги најдете во продавниците за здрава храна)
– 2 супени лажици шипинка
– 2 лажици лушпи од кромид
– Залијте со 1л ладна вода, ставете на шпорет додека не зоврие
– Варете на тивок оган поклопено 10 минути
– Оставете да отстои 20 минути и процедете
Процедената течност да се пие 2 пати на ден, по половина литар во текот на денот. После 2 дена сварете нова течност. Пијте секојдневно. Третманот на лекување трае 2 месеци.
Со МЕД и ОРЕВИ можете да излечите висок крвен притисок и чир на желудник – Повеќе на следниот ЛИНК
Подобрувањето може да се јави веќе после 5 дена: ќе поминат главоболките, а веќе после месец дена ќе можете постепено да ја намалувате употребата на лековите за крвен притисок   (не заборавајте да посетите лекар).
Освен тоа со овој лековит напиток: ќе го исчистите црниот дроб и цревата, ќе го зајакнете имунитетот и нема да ви бидат потребни диуретици. – земете 5 супени лажици борови иглички (кои ќе ги најдете во продавниците за здрава храна)
– 2 супени лажици шипинка
– 2 лажици лу

Пронајдете не на следниве мрежи: