ЕДНОСТАВНА ДИЕТА со која се губи МИНИМУМ 10 килограми за 1 месец

Само од понеделник до сабота исфрлете ги јаглените хидрати, а во недела јадете ги за појадок и ручек.Хит диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само месец дена, но не само тоа, туку со неа треба и побујна да ви ја расте косата и ноктите, да се прочисти кожата и да доведе со подобро целокупно чувство…Поентата е да избегнувате јаглени хидрати, но на едноставен начин.
Само од понеделник до сабота исфрлете ги јаглените хидрати, а во недела јадете ги за појадок и ручек.
Можете да јадете:
– Секаков вид на месо
– Млечни производи се што помалку јаглени хидрати и не претерувајте со овие намирници, фета сирење, јогурт половина лита максимум и кашкавал…
– Зеленчук (Се што е зелено: зелка, зелена салата, краставици, карфиол, брокула, лук, кромид, малку домати, тиквички, целер…)
– Јајца на сите начини, ако ги пржите, тогаш со малку зејтин, една лажица супена.
– Јаткасти плодови (бадеми, ореви, кикирики….но од овие намирнци по една рака дневно)
– Водата е многу важна во текот на целиот ден, околу 2.5 литри минимум…
Никако не смеете да јадете:

 
Никако не смеете да јадете:
– Било каково печиво, односно брашно – никако!
– Овошје никако, но до недела – Компир, соја грав, боранија, никако тестенини, грашок, ориз, грицки, слатки….
– Сокови и шеќер никако!
Првата листа користете ја првите 6 дена. Седмиот ден внесувајте за појадок и ручек тестенини, компир, ориз…се освен благо, ако морате благо, тогаш земете мед или некој интегрален кекс. Потоа се враќате на првиот ден и повторно без јаглени хидрати.
Оваа диета ги напаѓа мастите на најдобар начин, ги чува мускулите. Сепак потребно е да се консултирате со вашиот доктор пред да преминете на овој режим на исхрана. Хит диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само месец дена, но не само тоа, туку со неа треба и побујна да ви ја расте косата и нокти

Пронајдете не на следниве мрежи: