Ефективен домашен шампон за побрз раст на вашата коса

Скоро секој од нас сонува за долга коса..Сме побале најразлични продукти и пак неуспешно.Еве неколку успешни трикови како да ви се забрза растот на косата.
Состојки:
– шампон од коприва 500 мл
– пантенол 50 мл
– Ад капки (воден раствор едно шишенце)
– Б витамин во ампулин (2-3 ампули)
Со оваа мешавина треба да се мие косата а потоа се става маска.
Eве уште една маска која се прави во домашни услови
Состојки:
– 1-2 жолчки од јајце
– неколку капки масло од рациниус
– капки од коприва
– Б витамин во ампулин
– 2-3 лажици пантенол
Како до подобар мирис на косата?
Добриот шампон делува на мирисот на косата но не трае многу најмногу до 24 часа… Освен тоа има неколку трикови за подобар мирис.
Eве неколку:
Кoсата треба да ви биде сува ,издувајте ја со фен, потоа земете чешел (четка) напрскајте го со вашиот омилен парфем и потоа чешлајте се 2-3 мин…
Зачувување на косата од преса…
За косата да изгледа сјајно најдобро е да се користи пегла со керамички плочки.. Исто така за помало оштетување на косата е препорачливо да се користи infrared..
Пред пеглање обавезно да се става силиконски капки. Една од најбитните работи е дека Не треба еден прамен да се поминува повеке од 3 пати.Еве неколку успешни трикови како да ви се забрза растот на косата.
Состојки:

Пронајдете не на следниве мрежи: