Ефикасна диета со јајца: Намалете 3 килограми за 3 дена!

Loading...

Оваа диета е наменета за брзо слабеење и се применува само 3 дена во седмицата.Избегнувајте шеќери и сол. Останатите денови јадете како и обично при што се разбира избегнувајте тестенини и други прехрамбени продукти кои се штетни и преполни со калории: чипс, пржена храна, мрсно месо и газирани пијалоци.
 

Ден 1
Појадок: Две варени јајца, 2 домати и чаша зелен чај без шеќер.
Ручек: Две белки од јајца, 120 гр варена риба или печена и чаша зелен чај.
Ужина: Едно јаболко
Вечера: Зеленчук на пареа (брокули, карфиол, моркови, грашок, боранија и сл) со чаша зелен чај.
 
Ден 2
Појадок: Две варени јајца, 1 банана, чаша зелен чај.
Ручек: Две белки и 120 гр варено пилешко без кожата и чаша зелен чај.
Вечера: 120 гр урда, парче двопек и чаша млеко со ниска масленост.
 
Ден 3
Појадок: Две варени јајца и чаша цеден сок од домати.
Ручек: Две белки, 120 гр варено црвено месо и чаша зелен чај.
Вечера: Два печени компири, зелена салата и чаша зелен чај.
 Избегнувајте шеќери и сол. Останатите денови јадете како и обично при што се разбира избегнувајте тестенини и други прехрамбени продукти кои се ште

loading...
Loading...