Експлозија во Анкара

Едно лице загина, едно се води како исчезнато, а три други се повредени денеска при експлозија во канцеларија во индустриската зона во анкарскиот населба Јенимале.Телевизјата НТВ јави дека спасувачите се обидуваат да го пронајдат и петтото лице кое се наоѓало во просторијата.
Експлозијата се случила во канцеларија на фирма за продажба на резервни делови за автомобили и моторни масла.
Причините за експлозијата засега не се познати.Телевизјата НТВ јави дека спасувачите се обидуваат да го пронајдат и петтото лице кое се наоѓало во просторијата.
Експлозијата се случила в

Пронајдете не на следниве мрежи: