Експлозија во познато туристичко место: Двајца загинати!

Loading...

– Во силна експлоизија, што денеска одекна во которската населба Муо, две лица загинаа, јавија црногорските медиуми.Порталот Cdm наведува дека загинале двајца жители на Котор.
Експлозивната направа била фрлена околу 16 часот и 30 минути пред една куќа.
Полицијата ги блокирала сите улици во населбата, а во тек е потрага по осомничените.Порталот Cdm наведува дека загинале двајца жители на Котор.
Експлозивната направа била фрлена околу 16 часот и 30 минути пред една куќа.

loading...