Елитната проститутка пред смртта напишала мистериозен статус на Фејсбук

Ивана Бакиќ Бодражиќ (31), ќерката на пратеничката од  Демократската партија Нада Бодражиќ, беше пронајдена мртва во четвртокот во хотелот „Хајат“ во Белград. Телото на починатата го пронашол еден од вработените, а во десната подлактица имала наводно шприц, па се претпоставува дека се предозирала.Не е убиена
Вработените  случајот го пријавиле во полиција. Телото на Ивана било префрлено во Институтот за судска медицина, каде ќе биде направени  токсиколошки анализи и ќе биде утврдена точната причина за смртта.
Српските медиуми наведуваат дека Ивана  се предозирала со наркотици.
Според првичните информации, се претпоставува дека девојката починала од прекумерна доза наркотици. Исклучена е можноста дека можеби е убиена.
Непосредно пред смртта несреќната Ивана објавила статус на социјалната мрежа Фејсбук:
„Се борам. И против себе, и против другите. Емоции: не, благодарам. Не се каам за ништо што сум сторила. Така требаше да биде. Се променив. Животот ме промени. Се смееам, ќе паднам, ќе станам, сакам, дишам. Секогаш позитивна. Се посилна и посилна со вера. Нема откажување, не ме створил Бог за тоа. Секогаш храбра да кажам два збора: Добро сум“, напишала Ивана во четвртокот во 1:45 часот.
А претходно, Ивана објавила мистериозен статус во кој го наведува следното:

 
„Има една тажна и многу грда жена која само имала среќа што кога била млада не била грда… И на основа на тоа живее како страдалничка во заблуда и лаги со  години… Сериозно ја сожалувам… Има еден човек кого јас многу го сакам и би сторила се за него. Кој е единствен во мојот живот веќе 7 години, само тој постои за мене. За кого би сторила се. И никогаш не би го повредила. Кој постепено ме убива…

Ивана Бакиќ Бодражиќ сите ја знаеле како Ива, а главно се дружела со  бизнисмени од српскиот џет-сет. Ива живеела во Австрија и Германија, а во Србија допатувала на 8 декември. Често била во друштво на моќни луѓе од Србија.Не е убиена
Вработените  случајот го пријавиле во полиција. Телото на Ивана било префрлено во Институтот за судска ме

Пронајдете не на следниве мрежи: