Емина Јаховиќ: Не сум тешко болна, фала му на Бога, добро сум!

Loading...

„Турските весници први напишаа, а потоа и нашите пренесоа дека сум добила некој тежок вирус на грип… веста е неточна, фала му на Бога, добро сум“, напиша пејачката.Емина Јаховиќ, еден од судиите на светското најгледано музичко шоу X фактор, е во одлична здравствена состојба и не е сериозно болна, како што пренесоа турските таблоиди.
Наводно, стресот, не спиењето, честите патувања во последниве месеци оставија трага на здравјето на пејачката и завршила во болница, бидејќи се заразила со опасниот вирус H3N2.

Емена ги негираше овие информации на својот Твитер профил: „Драги мои, турските весници први напишаа, а потоа нашите пренесоа дека сум добила некој тежок вирус на грип… веста е неточна, фала му на Бога, добро сум!“
Да се потсетиме, Јаховиќ пред една година имаше здравствени проблеми кои влијаеа на нејзиниот глас. Пејачката тогаш ја откажа промоцијата на песната „У сенкама исти“, која требало да ја претстави на Денот на вљубените.
Емина Јаховиќ, еден од судиите на светското најгледано музичко шоу X фактор, е во одлична здравствена состојба и не е сериозно болна, како што прен

loading...
Loading...