Епицентарот на 4 километри од Радишани

Loading...

Главниот град вечерва повторно беше погоден од уште еден земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала во 19.53 часот со епицентар на 5 километри североисточно од центарот на градот на длабочина од 4 километри, објави Европско-Медитаранскиот сеизмолошки центар.Епицентарот на земјотресот е 8 километри од Арачиново, односно 4 километри од Радишани.
Ова беше трет потрес денеска по оние од 14.19 и 11.50 часот со јачина од 3,7, односно 2,3 степени. Досега, вкупно имаше девет афтершокови по вчерашниот силен земјотрес од 5,2 степени што се случи во 15.10 часот.Епицентарот на земјотресот е 8 километри од Арачиново, односно 4 километри од Радишани.
Ова беше трет потрес денеска по оние од 14.19 и 11.

loading...