Ердоган со соопштение до Македонските граѓани

Loading...

Претседателот на Националното единство на Турците г. Ердоган Сарач испрати соопштение до јавноста во кое децидно истакнува дека е против било каква промена на името Република Македонија, кое е име на нашата заедничка држава.

Целото сооптение можете да го прочитате во продолжение.

loading...
Loading...