Еве ја вистинската причина зошто ќерката на Ким и Канје се вика Норт Вест!

Loading...

Многу славни личности низ светот понекогаш претеруваат во изборот на имиња на нивните деца. Истото се случи со името на ќерката на Ким Кардашијан и Канје Вест кои решија својата ќерка да ја крстат Норт Вест. 
Извор близок на Ким, потврди дека името на малата ќеркичка на старлетата и раперот ќе биде Норт Вест. Причината за ова име е тоа што парот смета дека од северот нема ништо поголемо, а името е идеално за нивната ќерка која е на врвот и од неа не постои никој подобар на овој свет. 
Старлетата и раперот сметаат дека токму ова дете е она што им фалело во животот за тие да го достигнат врвот.
 Многу славни личности низ светот понекогаш претеруваат во изборот на имиња на нивните деца. Истото се случи со името н

loading...
Loading...