Еве како да се подмалдите со две состојки

Изгледа еликсирот на младоста го консумираме секое утро, само малку погрешно.Двете тајни состојки на подмладувањето, како што тврдат козметичарите, се млекото и кафето.
Доколку решите оваа маска да ви стане главна утринска навика, потребни ќе ви бидат:
Мелено турско кафеМлеко со пониска масленост
Подготовка:
Ставете го кафето во сад и додавајте по неколку капки млеко, додека не добиете густа паста. Нанесете ја маската на чисто лице, избегнувајќи го делот околу очите. Почекајте 15-20 минути за кожата да ги впие потребните хранливи вредности. Исплакнете со млака вода.
На овој начин ја регенерирате кожата, ја подобрувате циркулацијата и го изедначувате тенот.Двете тајни состојки на подмладувањето, како што тврдат козметичарите, се млекото и кафето.
Доколку решите оваа маска да ви стане главна ут

Пронајдете не на следниве мрежи: