Еве како изгледаше Дара Бубамара на првиот настап пред 29 години

Радојка Аџиќ, позната како Дара Бубамара денеска важи за една од најпопуларните пејачки на српската естрада. Пејачката својот прв јавен настап го имаше на 13 години. Дара тогаш се појави на манифестацијата „Покажи што знаеш“, каде ја отпеа песната „Боли, боли“ од Неда Украден.
Со руса коса и со силикони, Дара денеска изгледа целосно поинаку од симпатичното девојче од оваа снимка: 
Пејачката својот прв јавен настап го имаше на 13 години. Дара тогаш се појави на манифестацијата „Покажи што знаеш“, каде ја отпеа песн

Пронајдете не на следниве мрежи: