Еве какво време не очекува во текот на следните неколку денови

Еве какво  време не очекува во  текот на следните неколку  деновиВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ
Променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови со зголемена облачност и локален краткотраен дожд со појава на грмежи.  Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  УВ=5 Во текот на ноќта времето ќе биде ведро и посвежо со мала облачност и со слаб ветер од северен правец.
ВРЕМЕТО УТРЕ
Претежно сончево со свежо утро и слаб до умерен северозападен и западен ветер. УВ=7 Т-мин. од 2 до 13 а дневната највисока температура на воздухот ќе биде во пораст и ќе се движи во интервалот од 23 до 30 степени.
Скопје Претежно сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер.Температурите од 7 / 28 степени.
ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ
И во четврток времето ќе биде претежно сончево со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст. Во петок ќе има зголемување на облачноста, а локални врнежи од дожд се очекуваат во сабота.ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ
Променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови со зголемена облачност и локален краткотраен дожд со

Пронајдете не на следниве мрежи: