Еве одличен рецепт за подмладување на природен начин

Loading...

Дали знаевете дека постојат природни и ефективни методи за подмладување и дека всушност не морате да користите скапи козметички препарати и уште поскапи и ризични  хирушки зафатиПодмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички процедури.
Најдобро е да комбинирате различни методи за подмладување кои даваат неверојатни резултати: правилна ихрана, физичка активност, природна нега  и диховно задоволство.
Сигурно сте забележале дека постојат жени кои изгледаат 10 или 15 години помладо, а не биле подложени на скапи екстремни зафати.
Еве пример на жена која има 70 а изгледа како да има 30.
Една од таквите младолики жени ја откри својата тајна на продолжена младост.
Таа твдри дека, по користењето на овој еликсир и се подобрил видот, кожата и станала мека и еластична, а косата погуста.
И што е најважно- косата која почнала да и седи, престанала да седи.
Еликсир на младоста- рецепт:
-100 милилитри ленено масло,
– 2 средни лимони,
– 1 голема главичка лук.
– 0,5 кг мед

Подготовка и употреба:
Очистениот лук, еден неисчистен лимон и еден лимон  без кора изблендирајте ги.
Измешаната смеса промешајте ја со медот, додајте го лененото масло и се повторно промешајте.
Смесата се чува во ладилник во затворена стаклена тегла.
Конзумирајте ја три пати дневно по една лажичка половина час пред јадење.
На кој начин оваа смеса  го подмладува вашиот организам?
Лененото масло е растителкен хормон, ленот содржи линолна(омега 6), олеинска(омега 9)  и палмитинска масна киселина, а повеќе од половина од маснотиите во ленот, го сочинува алфалиноленската киселина (омега3) што лененото масло  го прави најбогато со растителен извор на омега 3 масни киселини ( двојно повеќе од рибиното масло).
Витаминот Ц од лимонот е совршен антиоксиданс,  го јакне имунитетот.
Лукот пак чисти од паразити, а медот донесува микроелементи во крвта кои го обновуваат и подмалдуваат целиот организам. Подмладувањето на лицето, телото и целиот организам не може да се состои само од козметички процедури.
Најдобро е да комбинирате различни м

loading...
Loading...