Еве ШТО да јадете, што да не јадете и што да правите за го стопите салото во стомакот!

Loading...

Ако постојано се мачите правејќи стомачни вежби, престанете. Најдобриот начин да ослабнете во пределот на стомакот е да ги следите овие неколку совети.Јадете ги овие намирници: Боровинката е позната по својата улога во намалувањето на салото во пределот на стомакот, а најдобро можете да ја консумирате во овошна салата или смуди. Некои јадења како на пример ананасот содржат ензим што го олеснува варењето и го намалува потекувањето на стомакот. Истиот ефект го имаат и овошјата и зеленчук што содржат голема количина на влакна што прават да се чувствувате најадени, јадејќи помалку калории.
Овие намирници немојте да ги јадете: Транс мастите се штетни за целото здравје, но најмногу за салото во стомакот. Ги има во преработената храна како кексите, колачињата и лебот. Избегнувајте преработена храна и сок. Обидете се да го намалите внесот на шеќер, како и алкохолни пијалоци кои значат само дополнителни непотребни калории. Исто така, држете се подалеку од храна што предизвикува дуење на стомакот, како млечни производи, леб или засладувачи.
Еве што треба да внесувате: Потребни ви се здрави масти за да го намалите салото во стомакот и во секој друг дел, Ако ги вклучите сите овие работи во вашата исхрана и јадете три оброци дневно, ќе се чувствувате сити и ќе јадете помала количина.Јадете ги овие намирници: Боровинката е позната по својата улога во намалувањето на салото во пределот на стомакот, а најдобро мож

loading...