Eве зошто Џенифер Лоренс нема завршено ниту средно

Џенифер Лоренс подигна многу прашина во јавноста кога ја откри причината поради која никогаш не завршила средно училиште.
Добитничката на Оскар призна дека „никогаш не се чувствувала мудра” и дека имала тешкотии во учењето.
„Меѓутоа, секогаш кога го читав сценариото, ми беше лесно да замислам како се чувствува тоа лице”, рече таа.
Лоренс, која одлучи да го напушти училиштето кога имала само 14 години, рече дека не се кае за нејзината одлука, објави австралискиот портал News. 

Добитничката на Оскар призна дека „никогаш не се чувствувала мудра” и дека имала тешкотии во учењето.
„Меѓутоа, се

Пронајдете не на следниве мрежи: