ФАРМАЦЕВТИТЕ ВО ШОК: Рецепт за домашна крема која ги брише како со гума брчките и бубулиците од лицето

Многумина од нас се борат со бубулици и поради тоа посегнуваме по скапи производи кои се полни со штетни материи и хемикали.Тие производи нам не ни помагаат, а дури може и само да ја влошат состојбата.
Наместо тоа, подобро е да испробате природни препарати како што е овој. Направете крема на едноставен начин, која вашата кожа ќе ја направи чиста и убава.
Потребни ви се само:
1 лажичка лимонов сок
1 лажичка мед
1 лажичка мелено мускантно оревче
1 лажичка цимет во прав
Подготовка и начин на користење:
Помешајте ги сите состојки во сад додека не ја добиете смесата, а добиената крема нанесете ја на лицето и оставете да делува 10 минути.
Внимавајте на подрачјето околу очите и устата за време на нанесување на било која крема.
Додека ја држите кремата, ако се јави чувство на пецкање значи дека маската делува и тоа чувство брзо ќе исчезне. Состојките во оваа крема ќе делуваат смирувачки на вашата кожа, а погодно ќе делуваат и на присуство на црвенило на лицето.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Тие производи нам не ни помагаат, а дури може и само да ја влошат состојбата.
Наместо тоа, подобро е да испробате природни препарати како ш

Пронајдете не на следниве мрежи: