Федерер со победнички старт во Синсинати

Роџер Федерер го совлада германецот Филип Колшрајбер на турнирот во Синсинати.Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер, некогашен светски рекет број еден, во првото коло во рамките од АТП турнирот во Синсинати, славеше против германецот Филип Колшрајбер.
Федерер натпреварот го доби во два сета, а германецот прикажа одлична партија во вториот сет, па швајцарецот со огромни маки стигна до победата во вториот сет.
Првиот сет Федерер го освои со резултат 6-3, додека пак вториот се играше во тај брејк.
Инаку, Роџер Федерер не настапи на претходниот турнир во Монтреал, поради болки во грбот.Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер, некогашен светски рекет број еден, во првото коло во рамките од АТП турнирот во С

Пронајдете не на следниве мрежи: