Федерер: Во иднина, многу повеќе натпревари…

Роџер Федерер по катастрофалното издание на Вимблдон откако беше елиминиран од Стаховски уште во раната фаза од ова натпреварување, има план да во иднина одигра што е можно повеќе натпревари.
„После поразот од Стаховски на Вимблдон, размислував што понатаму да направам, дали треба повеќе да тренирам, но на крајот сфатив дека сакам да играм што е можно повеќе натпревари во наредниот период“ вели Федерер.
Швајцарецот настапува на турнирот во Хамбургер, па така вели дека го врзуваат убави спомени, токму од овој турнир Федерер влезе во ТОП 10 на АТП ранг листата.Роџер Федерер по катастрофалното издание на Вимблдон откако беше елиминиран од Стаховски уште во раната фаза од ова на

Пронајдете не на следниве мрежи: