Фелипе Маса го напушта Ферари

Бразилецот следната сезона нема да вози за екипата на Ферари.Според информациите, Фелипе Маса нема да вози наредната сезона за Ферари, причините се јасни, тој сака да најде екипа која ќе му понуди болид кој ќе биде конкурентен во борбата за титулата.
„Од 2014-та година нема да возам за Ферари, им благодарам на сите во екипата за победите и незаборавните моменти кои ги доживеавме заедно. Следната година сакам да најдам екипа која ќе ми понуди болид кој ќе биде конкурентен во борбата за титулата“ изјави Маса.Според информациите, Фелипе Маса нема да вози наредната сезона за Ферари, причините се јасни, тој сака да најде екипа

Пронајдете не на следниве мрежи: