Фото: Алесандра ги покажа своите јога вештини на плажа

Една од најпознатите супермодели на „Викторија Сикрет“, Алесандра Амброзио, секој слободен момент го користи за одржување на својата фигура.Јога вежбите и се омилени, а моментално ужива на егзотична плажа во Мексико.
Иако е мајка на две деца, ангелот на Викторија Сикрет изгледа се подобро. Таа во текот на викендот уживаше на плажата Пунта Мит во Мексико, а тоа за неа не значи дека треба да ги прескокне јога вежбите.

Алесандра на Инстаграм во ист ден постави две фотографии од плажа.

На една од нив прави јога вежби, а на другата грациозно гази на песочна плажа.
Покрај двете слики напишала: Едноставно уживам во моментот и местото.Јога вежбите и се омилени, а моментално ужива на егзотична плажа во Мексико.
Иако е мајка на две деца, ангелот на Викторија Сикрет изгледа

Пронајдете не на следниве мрежи: