Фото: Антиќ ќе учествува на „Rising Stars Challenge“

Вечерва официјално е потврдено дека Антиќ ќе биде дел од Ол Стар Викендот кој ќе се игра во Њу Орлеанс. Тој ќе биде во тимот на дебитанти кој ќе биде предводен од Шекил О’Нил и ќе му се противстави на тимот на „софморс“ на Чарлс Баркли. 
Oл стар викендот ќе се одржи меѓу 14 и 16 февруари, а на дуелот на кој ќе настапи Антиќ избрани се по 9 најдобри дебитанти, односно кошаркари кои ја играат втората сезона во НБА лигата.Тој ќе биде во тимот на дебитанти кој ќе биде предводен од Шекил О’Нил и ќе му се противстави на тимот на „софморс“ на Чарлс Барк

Пронајдете не на следниве мрежи: