Фото: Антиќ пристигна во Атланта

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ ја испиша историјата на Македонската кошарка откако стана првиот Македонец што се нашол во НБА лигата, останува уште формалноста – лекарските прегледи, доколку се биде во ред тој и официјално потпишува со Атланта.
 Ова е првата фотографија на Перо Антиќ, македонскиот кошаркар, по пристигнувањето во Атланта, се чекаат лекарските прегледи, по што тој треба да го потпише договорот со овој НБА тим, тоа ќе значи историја на македонската кошарка и нејзино испишување.
Нашиот кошаркар треба да потпише двегодишен договор со „јастребите“, веднаш потоа се враќа во Европа да продолжи со подготовките со нашата национална селекција за Европското првенство во Словенија.Ова е првата фотографија на Перо Антиќ, македонскиот кошаркар, по пристигнувањето во Атланта, се чекаат лекарските пре

Пронајдете не на следниве мрежи: