Фото: Авионска несреќа со 11 жртви, меѓу кои и една жена која требала да скокне со падобран по повод роденденот

Авион во кој се превезувале група на спортски параглајдеристи се срушил во Белгија, а во несреќата животот го загубиле сите 11 патници.

Пронајдете не на следниве мрежи: