ФОТО: Балистите ја прекрстија арената „Филип Втори“ во „Адем Јашари“!

Арената „Филип Втори“ е прекрстена во „Адем Јашари“, барем за навивачите на Шкендија.Во најавата за мечот од 3. квалификациско коло против Млада Болеслав во четврток, на официјалната страна на Балистите на Фејсбук пишува дека се игра на Арената „Адем Јашари“.
– Сите заедно да ја испишеме историјата – арена „Адем Јашари“,  стои на официјалниот плакат за натпреварот со напомена дека збирното место ќе биде на плоштадот „Илирија“ во Тетово.
Адем Јашари е основач на УЧК и еден од најголемите џелати на Србите во Косово. Тој е херој за Албанците во Косово, Македонија и Албанија. Јашари беше убиен од српската војска во 1996.
Во најавата за мечот од 3. квалификациско коло против Млада Болеслав во четврток, на официјалната страна на Балистите на Фејсбук пишува дека се игр

Пронајдете не на следниве мрежи: