Фото: Бурни реакции на Фејсбук за новата мисица

Повторно се дигна прашина околу изборот на најубавата девојка во Македонија.Имено, по изборот на Кристина Спасеноска за Мис на Македонија, бурно изреагира и Мики Црнокрак од модното студио Црнокрак, кој ја има лиценцата за Мис глоуб.
– Срамота за Македонија, гревота за толку убави девојки и момци на кои нема да им падне на памет да се пријават на каков било избор кога ќе видат вакво нешто. Само едно излегување, без да се видат кандидатките во костими за капење, па како да ги оценат членовите на жири-комисијата? Како да е изборот во манастир или во Ирак, Иран или во Саудиска Арабија? Кај се видело костими за капење да се облечат дури откога ќе заврши изборот? Лентите како оние за венци за погреб, со фломастер напишани и ништо не се гледа на нив, изјави Црнокрак.
Покрај оваа изјава, на социјалната мрежа Фејсбук се огласи и една од учесничките на изборот на Мис на Македонија, Теодора Недановска која со навредлив коментар го искажа својот гнев на статус на својот Фејсбук профил.
Имено, по изборот на Кристина Спасеноска за Мис на Македонија, бурно изреагира и Мики Црнокрак од модното студио Црнок

Пронајдете не на следниве мрежи: