Фото: Црвениот тепих на Оскарите-прв дел

Loading...

Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главните настани на годината во филмската индустрија. Синоќа во Долби Театарот во Холивуд се одржа 85-тото доделување на најпрестижната филмска награда Оскари. Во следнава галерија одвоивме некои од креациите кои го обележаа ова издание на Оскарите.
Џенифер Лоренс во фустан сличен на венчаница на Диор Хот Кутуре

Хали Бери во длабокодеколтирана креација на Версаче

Ен Хатавеј во бледо розев фустан на Прада

Риси Витерспун во темно син фустан на Луис Витон

Кирстен Стујард

Сандра Булог во црн чипкаст фустан на Ели Сааб и чанта од Даниел Сваровски

Џенифер Анистон во црвен фустан на Валентино

Џесика Частин во Армани Прајв украсен со Сваровски кристали

Кери Вешингтон во корален дизајн на Миу Миу и Прада чантичка

Шарлиз Терон во бел фустан на Диор Кутур

Џенифер Гарнер во виолетов фустан на Гучи

Адел во црн светкав фустан на Џени Пакам

Наоми Вотс во светкав фустан на Армани Приве и Џими Чо чевли

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главни

loading...