Фото: Црвениот тепих на Оскарите-трет дел

Loading...

Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главните настани на годината во филмската индустрија. Синоќа во Долби Театарот во Холивуд се одржа 85-тото доделување на најпрестижната филмска награда Оскари. Во следнава галерија одвоивме некои од креациите кои го обележаа ова издание на Оскарите.
Четинг Татум И Џена Деван

Квентин Тарантино и писателката Лиан Спидербејби

Рене Зелвегер во бледо златнен фустан на Каролина Херера

Кели Роланд во бело-црна комбинација на Дона Каран Ателиер

Џозеф Гордон-Левит

Крис Пајн во модел на Ерменегилдо Зегна

Далиел Ретклиф во одело на Прада

Кристин Ченовет во црно-бел светкав фустан на Тони Вард Кутур

Еди Редмајн во одело на Александар МекКвин

Хју Џекмен во одело на Том Форд со неговата жена Дебора-Ли Фурнес

Стивен Спилберг и Кети Капшау

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
 Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главните настани на годината

loading...