Фото: Црвениот тепих на Оскарите-втор дел

Loading...

Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главните настани на годината во филмската индустрија. Синоќа во Долби Театарот во Холивуд се одржа 85-тото доделување на најпрестижната филмска награда Оскари. Во следнава галерија одвоивме некои од креациите кои го обележаа ова издание на Оскарите.
Селма Хаек во син гламурозен фустан на Александар МекКвин

Ејми Адамс во светло сив фустан на Оскар де ла Рента

Џенифер Хадсон во темно чипкаст фустан со длабок шлиц на Роберто Кавали и Џими Чо чанта

Стејси Киблер во црн дустан со злтни детали на Наем Кан

Зое Салдана во многу уникатен фустан на Алекс Мабиле Кутур

Никол Кидман во тесен фустан на Лоурен Скот

Аманда Сеифрајд во светол фустанот на Александар МекКвин

Наоми Харис во златно-жолт фустан на Вивиен Вествуд

Џејми Фокс и Дотер Корин Бишоп

Кетрин Зета Џонс во златно издание на Зухаир Мурад

Бредли Купер и неговата мајка Глорија

Бен Афлек

Кувензејн Волс во темно син фустан на Армани Џуниор

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Кој како бил облечен, од кого е дизајнирана креацијата која ја носел, со кого дошол на црвениот тепих е еден од главните настани на год

loading...