Фото: Две лица се удавија во големи бранови

Силно невреме го зафати Јадранското море, каде што големи бранови беа причина за смртта на две лица на плажа во албанското летувалиште Велипоја. Аднан Халими (50) од Косово бил првата жртва која настрадала во големите бранови на Јадранското море, а втората жртва е албанскиот државјанин Муфит парчрами (56). 
Овие две лица загинаа трагично откако големи бранови го зафатија Јадранското море. Од брановите биле спасени уште три лица, јавуваат албанските медиуми. 
Според локалната полиција, трагедијата се случила вчера попладне по 18 часот, кога невообичаено големи бранови ја заплиснале плажата во Велипоја во северниот дел на земјата.
Како што пишуваат локалните медиуми, на плажата имало и македонски туристи, но, нема информација дали некој од нив бил жртва на невремето и брановите. Аднан Халими (50) од Косово бил првата жртва која настрадала во големите бранови на Јадранското море, а втората жртва е албанскиот државјанин Муфит

Пронајдете не на следниве мрежи: