Фото: Е ова е храброст – Девојка запроси момче со песна од Кристина Ковач

Loading...

Дваесет годишната Сара Гаровиќ – јуниорската репрезентативка на Србија во ракомет, го запросила своето момче, играчот на ИМ Раковица Миљан Шошкиќ кој има 21 година на многу оригинален начин.Девојката прашањето го поставила на теренот, додека траел натпреварот, покрај клупата за резервни играчи.Останатите играчи од неговиот клуб биле облечени во маички со натписот „Да те волим, мало је рећи“, а таа со стиховите на песната на Споменка Ковач, која ја изведува Александра Ковач, а за која музиката ја напиша Кристина Ковач, го побара своето момче за вечен сопатник.

 
 

Миљан не ни знаел што тајно му подготвува неговата девојка,  и кога Сара клекнала да му го пружи свршеничкиот прстен, тој одговори потврдно и со тоа ги собрале аплаузите на соиграчите, фудбалерите на противничкиот тим, судиите и публиката.Девојката прашањето го поставила на теренот, додека траел натпреварот, покрај клупата за резервни играчи.Останатите играчи од неговиот клуб биле об

loading...
Loading...