Фото: Хајдук со проблеми, ќе игра без публика, а сега и теренот е во „КАТАСТРОФАЛНА СОСТОБЈА“!!!

„Ултра Европскиот Фестивал“ му донесе на Сплит цели 20 милиони евра заработка, а дел од заработката му припадна и на фудбалскиот клуб Хајдук, кој е противник на македонскиот претставник во Лига Европа, Турново, во наредното квалификациско коло за ова натпреварување.
„Индекс.хр“ пренесува дека теренот на „Пољуд“ сериозно страдаше по овој фестивал, па така сето тоа може да се забележи низ слики од овој медиум.
Хрватски Хајдук е пред сериозни проблеми, имено, тој покрај тоа што ќе игра на домашен терен без публика, поради казната, сега има рок до четврток да го врати теренот на „Пољуд“ во претходната-нормална состојба.
Фото: index.hr„Ултра Европскиот Фестивал“ му донесе на Сплит цели 20 милиони евра заработка, а дел од заработката му при

Пронајдете не на следниве мрежи: