Фото: Ибраими „полета“ за Лигата на Шампионите

Македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор утре ќе игра квалификациски натпревар против Биркиркара.
Утре со почеток од 19-30 часот Марибор ќе игра во втората квалификациска рунда за пласман во Лигата на Шампионите против шампионот на Малта, екипата на Биркиркара.
Марибор беше во групата на фаворити, па доби противник што може да се елиминира, а словенечкиот тим располага со огромен квалитет за да стигне далеку во овој квалификациски циклу за пласман во групната фаза од Лигата на Шампионите.Македонскиот интернационалец од редовите на словенечки Марибор утре ќе игра квалификациски натпревар против Биркиркара

Пронајдете не на следниве мрежи: