Фото: Ибраими успешно ги мина лекарските прегледи

Најдобриот македонски фудбалер, Агим Ибраими, откако успешно ги мина лекарските прегледи, потпиша за италијанскиот калчолигаш Каљари.Официјално нашиот најдобар фудбалер го засили Каљари, па така во иднина ќе има можност да игра во една од најсилните фудбалски лиги во светот.
Нашиот интернационалец, според информациите, ќе биде како позајмен играч во италијанскиот тим една сезона, со можност да екипата на Каљари целосно го откупи неговиот договор.
Фото: www.cagliaricalcio.netОфицијално нашиот најдобар фудбалер го засили Каљари, па така во иднина ќе има можност да игра во една од најсилните ф

Пронајдете не на следниве мрежи: