Фото: Како Ибрахимовиќ му го честиташе роденденот на Роналдо

Loading...

Швеѓанецот во свој стил му го честиташе роденденот на Португалецот Кристиано Роналдо. Вчера Кристиано Роналдо прослави роденден, па покрај многуте честитки, Португалецот доби честитка и од Швеѓанецот од редовите на француски ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ.
Имено, популарниот „Ибра“ му испратил маичка на која пишува „Dare to Zlatan“, односно, што во превод значи „Биди како Златан“.

„Среќен роденден Роналдо, ти ја испраќам омилената гардероба по пошта“ напишал Ибра.
 Како му се заблагодарил Роналдо прочитајте на СПОРТ365Вчера Кристиано Роналдо прослави роденден, па покрај многуте честитки, Португалецот доби честитка и од Швеѓанецот од редовите на француски ПСЖ, Зла

loading...
Loading...