Фото: Кејт Миделтон повторно ја воодушеви модната јавност

Loading...

Војвотката Кетрин присуствуваше на свеченоста на „The Portrait Galа 2014“ во Лондон, а за таа прилика облече раскошен фустан на дизајнерката Jenny Peckham во полноќно сина нијанса.На убавата Kate, eлегантните и дамски кроеви на  дизајнерката Jenny Peckham одлично и одговараат па не е ни чудо што се чест избор на најпопуларната британска модна икона.
Кетрин со овој прекрасен фустан носеше дијамантски ќердан кој го позајмила од кралицата Елизабета II, а кој Нејзиното височество го доби како свадбен подарок во далечната 1947 година.

За време на приемот сопругата на принцот Вилијам се сретна со одбрани гости а на настанот присуствуваа и бројни познати личности, меѓу кои легендарниот моден фотограф David Bailey, златната Олимпијка Katherine Grainger, актерот  Alan Rickman и уметникот Jonathan Yeo.
На настанот присуствуваше и актерката Elizabeth Hurley.На убавата Kate, eлегантните и дамски кроеви на  дизајнерката Jenny Peckham одлично и одговараат па не е ни чудо што се чест избор на најпопул

loading...
Loading...